Giriş Kayıt

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

Bir hesap oluşturun

Yıldız (*) işaretli alanlar gerekli.
İsim *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre doğrulayın *
E-posta *
E-posta doğrulayın *
Captcha *

Perakende Eğitimleri

Müşteri Tipine Göre Satış Teknikleri

Her müşterinin bir satın alma tarzı ve yöntemi vardır, bu tarz ve yöntemlerine karşı perakende satış temsilcisi nasıl davranmalı ve ne söylemelidir? 

Müşteri tarzını ilk görüşte nasıl anlayabiliriz. Tarzını belli eden müşteriye ne söylemeli ve nasıl davranmalıyız. Çok deneyimli satıcıların davranışları ve söylemleri nelerdir? Perakende sektöründe yılların deneyimleri bu eğitimde bir hap şeklinde bir günde sizlere sunuluyor.

Devamını oku: Müşteri Tipine Göre Satış Teknikleri

Perakende Stüdyosu

Klasik eğitim yöntemleri ile maalesef istenilen seviyede perakende satış elemanı yetiştirilememektedir. 21.Yüzyılın teknolojileri ile mobil ve sanal uygulamalar ve video ve boy aynaları kullanılarak perakendeye özel bir eğitim simülasyonu geliştirdik. Bu sistemle, satıcıların müşteri karşılarken duruşları ve yüz ifadeleri analiz edilerek, kendilerini geliştirme olanağı sağlanmaktadır. Eğitim Danışmanlarımız önce olması gereken davranışı anlatıp sonra sistemi kullanarak her bir katılımcı için analiz raporları çıkarmaktadır. Katılımcılar birebir yaptıkları hataları ayna ve video görüntüleri ile düzeltmekte, ve alışkanlık haline gelinceye kadar çalışma yapabilmekteler.

Devamını oku: Perakende Stüdyosu

Perakende Satış Eğitimi

Perakende Satış EğitimiMağaza yöneticisi pazarlama grubunun mağazaya soktuğu müşteriyi yakalamak ve sepetini doldurmakla sorumludur. Ancak müşteri tipine göre her kuşun eti yenmez deyimi burada geçerlidir. Müşteri satın alma kararı verene kadar çeşitli aşamalardan geçer. Bu aşamalarda mantık ve duygusal faktörler önemli rol oynarlar. Satıcının görevi bu aşamalarda müşteriyi bilgilendirmek ve yönlendirmektir.  Mağazacılıkta başarılı olan satıcıların alışkanlıkları bu eğitim süresince katılımcılara anlatılarak, uygulamada sağlayacağı yararlar anlatılmaktadır.
 İlk İzlenim (30 saniye) Koçluğu, Göz teması/ses tonu/beden dili/nezaket, Müşteri tipleri Analizi, Ürün ve çözümlerde danışmanlık (Consultative selling skills), Alım zaman kredisi kullanımı, İhtiyaç analizi/fayda sunumu, İtirazlarla başa çıkma teknikleri eğitimde işlenmektedir. 

Devamını oku: Perakende Satış Eğitimi

Mağaza Satış Yönetimi

mağaza yönetimiGünümüz perakende,mağaza yöneticileri için Çağdaş İnsan Yönetim anlayışında satış koçluğu çok önemlidir. Yöneticilerin hem motivator hem de yol gösterici olması ve performansı sürekli denetlemesi gerekmektedir. Satış elelmanları neyi ne zaman nasıl ve kime yapmaları gerektiğini Yöneticilerinden görmek ve uygulamak ihtiyacı hissederler. Yapılan doğrular ve yanlışlar için bir kılavuz oluşturulup uygulamaya koymak gerekir

Devamını oku: Mağaza Satış Yönetimi

Mağaza Yöneticileri İçin Perakende Aritmetiği

Mağazalar giren müşterilere daha çok satış ve ortalama satışı (sepet) arttırmakla yükümlüdür. Oysa Mağaza Yöneticilerinin satışı yönetirken dikkat etmeleri gereken çok önemli unsurlar vardır. Özellikle karlı ürünlerin satışı ve öne çıkarılması, stoğu fazla olan ürünleri daha hızlı satmaları, uzun süre stokta bekleyen ürünler için indirim ve kampanya düzenlenmesi ve her gün ve her hafta bu konuda planlama ve tahminler yapması gerekmektedir. Neriman Gökçay ile uluslararası zincir perakende yöneticilerinin bu konuda neler yaptıklarını öğrenme şansını kaçırmayın.

Devamını oku: Mağaza Yöneticileri İçin Perakende Aritmetiği