Giriş Kayıt

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

Bir hesap oluşturun

Yıldız (*) işaretli alanlar gerekli.
İsim *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre doğrulayın *
E-posta *
E-posta doğrulayın *
Captcha *

Satış Eğitimleri

Satış Tiyatrosu

Satış mesleği aslında önceden belirlenen bir senaryo ile karşı tarafa fikrimizi veya bir ürünümüzü satın almaya ikna etmek demek. Ancak satışta senaryo izleyicilere göre değişmek zorunda. Bu anlamda tiyatro senaryolarından farklılık gösteriyor. Daha çok doğaçlama senaryo geliştirmek gerekiyor. Ancak konu aynı olmasına karşılık karşımızdaki kişi ve beklentilerine göre diyalogların oluşturulması gerekiyor. İşte burada işin zor tarafı devreye giriyor, anında senaryo değişikliği nasıl yapacağız?
Satış Tiyatrosu eğitimlerinde kişilik tarzlarına göre nasıl uyum sağlayarak ne tür iletişim kurulması gerektiğini gösteriyoruz. Satıcılar, farklı tarzı olan müşterilerine göre anında senaryolarını oluşturmak zorunda. Aslında insan davranışlarını ve tarzlarını keşfetmek o kadar zor değil, bu eğitimlerde önce karşımızdaki kişinin beden dili ve ses tonlamalarına bakarak tarzlarını keşfetmeyi öğretiyoruz. Keşfetme sonrasında ise ona uyum sağlayacak iletişimi ve davranışı gösteriyoruz. Satış eğitimlerinde canlandırma, senaryo yazma ve diğer bazı öğretici oyunlarla etkili dinleme, beden dili kullanma, etkili soru sorma ve empati yapmayı öğreniyorlar.
Satıcılık sadece bir meslek değil, yaşam tarzı olmalı. Bu nedenle satış rolünü tüm hayatı boyunca oynayarak alışkanlık haline getirenler, sadece iş hayatında değil, özel hayatlarında da başarılı ve mutlu olabiliyorlar. Başarılı olanlar hem iyi pozisyonlara geliyor hem de gelirleri bu başarı oranına göre çoğalıyor. Böylece daha kaliteli bir yaşam tarzları oluşuyor. Çevreleri ve tanıdıkları önemli insanlar çoğaldıkça kişisel motivasyonları da artıyor.

Devamını oku: Satış Tiyatrosu

Profesyonel Satış Teknikleri

Değerli müşteri nasıl anlaşılır? Gerçek karar vericiler nasıl bulunur ve ilişki kurulur? Aday müşteri nasıl değerlendirilir ve ihtiyaçları nasıl öğrenilir? Teklifiniz nasıl cazip hale getirilebilir? Satış nasıl kapatılabilir ve sipariş alınır? Yeni bir müşteri siparişi ile başlayan ilişki nasıl kalıcı ve karlı bir hale getirilir? Eğitimlerimizde cevapları bulacaksınız. Satış becerilerini arttırıp, deneyimleri paylaşacaksınız. Eğitim ve çalıştaylarda, başarılı satıcının geliştirmesi gereken özellikler işlenir. Olumlu zihinsel tutum, sevilen insan olma, ikna edebilme, dinleme, anlama, empati yapma, dış görünüm ve vücut dili, etkili konuşma ve sunum teknikleri, etkili yazışma ve teklif hazırlama, kendini, şirketini ve ürünlerini tanıma, müşteriyi araştırma, ilişki matrisi kurma, müzakere ve itirazlarla başa çıkma, zaman ve toplantı yönetimi, rekabeti izleme, sürekli ilişki kurma ve yönetme konuları canlandırmalarla ve örneklerle takım çalışmaları olarak işlenir.

 

 

Devamını oku: Profesyonel Satış Teknikleri

Danışman Satıcı ve Müzakere Teknikleri

Şirketin satış kadrosundaki deneyimli satış personelinin birebir müşteri ilişkilerini geliştirmesini ve sektöründe uzman ve danışman olmasının önemini ve tekniklerini gösteren uygulama ve work-shoplar. Etkili satıcı olmak için ürün ve çözümleri bir danışman gibi bilmek ve müşteriye yol göstermek gerekir. Bu eğitimde önce kendi iletişim ve ikna tekniklerinizi geliştirmeyi sonra ürün ve çözümlerinizi şirketinizin müşteriye faydaları ile tanıtmayı öğreneceksiniz. İkna etmenin en iyi yolu pazarlık etmektir Fikirlerinizi ve çözümlerinizi karşı tarafa kabul ettirmek için farklı müzakere teknikleri uygulamalı olarak bu eğitimde gösterilmektedir.

 

Devamını oku: Danışman Satıcı ve Müzakere Teknikleri

KAM(Kilit Müşteri) Seminer ve Work-shop

Çalışmanın amacı, katılanlara Büyük Müşteri satışı ile direk satış arasındaki ayrılıkları ve büyük müşteri satışında uzun soluklu, üst düzeyde satış ve planlama aktivitelerini öğretmek, sistematik ve planlı bir şekilde satış planlarını hazırlamak.Örnek müşteri durumlarını inceleyerek stratejik satış planları oluşturmak. Şirket içi büyük müşteri takımları kurulmasını ve bu ekibin yönetilmesini sağlamak. Atölye çalışmasında deneyimli satıcılar, stratejik müşteri planı hazırlayıp, uzun soluklu büyük projelere koordinatörlük yapma yetkinliklerini geliştiriyor.

 

 

Devamını oku: KAM(Kilit Müşteri) Seminer ve Work-shop

Kanal Satış Yönetimi Eğitimi

“Kanal İle Para Kazanmak” müşteri odaklı çalışma prensibini benimseyen şirket Kanal Yöneticileri ve satış elemanlarına, kanal sadakatinin öneminin aktarılması, Kanal ile satıcının kesiştiği noktalar, Kanalı memnun etmenin yolları, uygulamalı ve birlikte tartışarak firma özeli örnekler ortaya çıkartılarak, şirket ve şirket kanal ortaklarının sürekliliğini ve karlılılığını sürdürmek üzere hazırlanmış bir eğitim programıdır.Çalışmanın amacı, katılanların Kanal ve onun iş hayatındaki önemi konusunu anlamalarını sağlamak, doğru kanal ortaklarının seçim kriterlerini öğrenmek, kanal ortakları ile ulaşılabilir ortak hedefler ve stratejiler saptamak, kanal ortaklarını desteklemek, kanal ortaklarını anlamak,kanalı yönetmek ve kanal ile para kazanmak.

 

 

Devamını oku: Kanal Satış Yönetimi Eğitimi