Giriş Kayıt

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

Bir hesap oluşturun

Yıldız (*) işaretli alanlar gerekli.
İsim *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre doğrulayın *
E-posta *
E-posta doğrulayın *
Captcha *

Makaleler

9.ADIM: SANATKARLIK NEDİR?

Sanatçı kimdir?
Sanatkarlık yaratmanın en üst noktasıdır. Çılgınca bir şeydir.
Almanya'da cins bir arkadaşım büyük bir berber dükkanına gitmiş, kalfa saçını kesmiş ve arkadaşıma 'beğendiniz mi?' diye sormuş. Arakadaşım gıcıklığına 'beğenmedim', demiş. Dükkanın sahibi bunu duyunca, 'ben sizin saçınızı öyle bir yapacağım ki, beğenmezseniz para vermezsiniz', demiş. Uğraşmış, etmiş, arkadaşımın saçı müthiş olmuş. Buna rağmen, dükkan sahibi 'nasıl şimdi beğendiniz mi?' diye sorunca, arkadaşım beğenmedim, deyip, para ödemeden berber dükkanından çıkmış.

Devamını oku: 9.ADIM: SANATKARLIK NEDİR?

Cisco Sosyal Medya Call Center Çözümü Hızla Gelişiyor

Geçen yıl Cisco'nun pazara sunduğu SocialMiner Contact Center Yazılımının uçma noktasına geldiğini belirten Cisco Başkan Yardımcısı John Harnandez  pazarın yüzde 12 ile 18 arası büyümesine oranla iki misli büyüme sağladıklarını belirtti. Hernandes contact center pazarının 3.5 milyar dolar olduğunu, ancak sosyal medya teknolojilerinin bu pazara ilave  2-3 milyar dolar yeni potansiyel eklediğini belirtti.
Müşterilerinin isteklerini takip ederek SocialMiner yazılımını kendi başına bir sosyal medya veri madenciliği  aracı olarak satmaya başlayan Cisco, bu sayede farklı platformlarda çalışan yazılımlarla beraber gerçek zamanlı analiz ve raporlama yapabildiklerini  söyledi.
Hernandes Cisco'nun algoritmasının kendi kendine öğrenen bir yapı olduğunu ve zaman içinde verilerin analizi ve raporlaması için kurumların daha az zaman haracayacağını söyledi.
SocialMiner'ın genel kullanımı, Facebook ya da Twitter'da bir müşterinin şikayeti veya isteği olduğunda, anında pro-aktik olarak müşteriye cevap verme olanağını sağlamasıdır.
Gelecekte anahtar kelime araması yanında tanımlanmış cümle yapılarını da incelemeye alacaklarını söyleyen uzmanlar, istek veya şikayet türüne göre yetkinlik bazlı yönlendirme yapılarak doğru kişinin soruna müdahele etmesini amaçladıklarını söylediler. Cisco yazılımını geliştirmek için Üniversitelerin Araştırma bölümleri ile işbirliği yapıyor. Sosyal Müşteri Hizmetleri servislerinin sosyla medya bilgileri ile hızla gelişeceği bekleniyor.