Giriş Kayıt

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

Bir hesap oluşturun

Yıldız (*) işaretli alanlar gerekli.
İsim *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre doğrulayın *
E-posta *
E-posta doğrulayın *
Captcha *

Danışmanlarımızdan Makaleler

Günümüzde artık tüm servis sektörü telefon ve web ile iş yapmaya başladı. Neredeyse işlerin Yüzde 90 ı artık uzaktan telefon veya web erişimi veya e-posta ile çözümleniyor. Örneğin satış, servis, destek, bilgi hattı, tanıtım, etkinlik daveti, kampanya tanıtımı, yeni ürün tanıtımı, yeni servis tanıtımı, tahsilat, şikayet hattı, gibi hizmetler için çağrı merkezi sistemleri kurulmaya başladı. Çalışanlar ise tam günlerini telefonda ve bilgisayar başında geçirmeye başladı. Ortalama günde 100-120 müşteri araması veya gelen çağrı cevaplanmaya başladı.

Bu tür işlerde çalışanların belli bir iş disiplinine sahip olması bekleniyor. Sabah işe başlama saatlerini bilgisayar login kayıtlarından izleyip, ne kadar mola verdiklerini takip etme ve raporlama olanakları var. Açıkçası bu yeni çalışanların boş zaman geçrirme hakları yönetimin iznine bağlı. Öte yandan ses kayıtlarının da örnekleme yönetmi ile dinlenmesi söz konusu olduğundan, şirket kural ve politikalarına uygun konuşmak ve iş yapmak zorundalar.

Tüm bu zorluklarına karşılık, bu yeni çalışanların daha iyi gelir elde etmeleri yaptıkları işin başarısı ile orantılı olarak hesaplandığından, diğer çalışanlardan daha fazla gelir elde etme şansları var. Özellikle satış ve tahsilat gibi ikna yetkinlikleri olanlar bu iş kollarında asgari ücretin 3-4 katı maaş alabilmektedir. Öte yandan aynı işyerinde başarılı olarak görev yapanlar 1-3 yıl arasında bir üst pozisyona terfi ederek takım lideri veya şef olmaktadır. O zaman takımı dinlemek, desteklemek ve yönetmek için para almaya başlıyorlar.

 

Pin it