Giriş Kayıt

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

Bir hesap oluşturun

Yıldız (*) işaretli alanlar gerekli.
İsim *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre doğrulayın *
E-posta *
E-posta doğrulayın *
Captcha *

Danışmanlarımızdan Makaleler

Amerika'da tüketime olan talebin düşmesi, tüketici kredilerinin ödenmesinde yaşanan zorluklara bağlanıyor. Artık tüketiciler daha akıllı alışveriş yapmanın planlarını yaparken, moda olanı değil, kaliteli olanı ve kendi tarzına uygun olanları daha uygun fiyata almanın yollarını araştırıyorlar. Groupan gibi fırsat şirketleri bu nedenle öne çıkıyor. Online alışveriş hızla artarken, mobil kuponlar tekrar rağbet görmeye ve satışları arttırmaya devam ediyor. Mağazalarda yapılan inidirim günlerine rağbet artarken perakende kar marjları  düşmeye başlıyor. Bu alanda araştırmay yapan Plunkett perkendeciler için 4 kilit nokta öneriyor:


Yüksek değer algısı: Satılan ürünlerin fiyatına oranladığınızda yüksek değer, uzun ömürlülük sunduğunu algılatması ve tüketiciye parasını akıllı yoldan harcadığını ispatlaması gerekiyor.
Kalite, kullanışlı olma ve moda: Moda faktörü öenmli olmakla birlikte, kalite müşterinin aklına gelen ilk unsur oluyor. Sadece moda olgusu yerine kaliteli uzun ömürlü ve kullanışlı ürünler daha öne çıkıyor.
Stilin de üzerinde olan Marka İmajı: Firmanın marka imajı müşteri memnuniyeti ve yüksek değer algısı olarak karşımıza çıkıyor. Markanın aynı zamanda bir tarzı olması, sosyal değerler taşıması çevre duyarlılığı, ekonomik olması bu algıyı daha da yükseltiyor.
Ucuz malın cazibesi:Eğer bir marka modayı takip eden ancak bütçesine de önem verenlerin kalbini çalmak isterse
cazip fiyatlara farklı stiller üretmelidir. Mini ve Smart modelleri otomotiv endüstrisinde bu amaçla üretilmiştir. Çok zengin insanlar bile bu araçları keyifle satın almaktadır.