Giriş Kayıt

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

Bir hesap oluşturun

Yıldız (*) işaretli alanlar gerekli.
İsim *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre doğrulayın *
E-posta *
E-posta doğrulayın *
Captcha *

Danışmanlarımızdan Makaleler

Yöneticilerin Başını Ağrıtan Çağrı Merkezi Sorunları

Çağrı Merkezi Yöneticilerinin en sık başını ağrıtan konu agent planlamasıdır. Bir taraftan müşteri memnuniyeti için en önemli unsur arayanın en az sürede ulaşması iken, diğer tarafta yasal olarak erişim sürelerine uyma zorunlulukları olan yöneticiler aynı anda çalışan agent sayısını planlarken zorlanmaktadır. İşin kolayı aynı anda çalışan sayısını arttırmak gibi gözükse de, bu yönetim için çok ciddi maddi ve manevi kayıpları beraberinde getirmektedir.

Devamını oku: Yöneticilerin Başını Ağrıtan Çağrı Merkezi Sorunları

Sabah Yapılması Gereken ilk İş

Teknoloji hayatımıza o kadar iç içe oldu ki; sabah kalkınca ilk önce cep telefonumuzda kaçan çağrı var mı? Sonra gelen mesaj var mı? Sonra gelen e-posta var mı, derken facebook da kim ne yazmış veya paylaşmış, gelen twittler neler, derken gazete okumaya vakit kalmıyor, ve siz, size gönderilen şeylerin detayını araştırmaya başlıyorsunuz.

Devamını oku: Sabah Yapılması Gereken ilk İş

Telefonla İŞ Yapanlara İş Olanakları

Günümüzde artık tüm servis sektörü telefon ve web ile iş yapmaya başladı. Neredeyse işlerin Yüzde 90 ı artık uzaktan telefon veya web erişimi veya e-posta ile çözümleniyor. Örneğin satış, servis, destek, bilgi hattı, tanıtım, etkinlik daveti, kampanya tanıtımı, yeni ürün tanıtımı, yeni servis tanıtımı, tahsilat, şikayet hattı, gibi hizmetler için çağrı merkezi sistemleri kurulmaya başladı. Çalışanlar ise tam günlerini telefonda ve bilgisayar başında geçirmeye başladı. Ortalama günde 100-120 müşteri araması veya gelen çağrı cevaplanmaya başladı.

Devamını oku: Telefonla İŞ Yapanlara İş Olanakları

Hangi reklamlar hatırlanıyor?

Tüketiciler üzerinde yaptığı marka araştırmaları ile dikkat çeken uluslararası pazar araştırma şirketi Millward Brown bu defa ünlü isimlerin yer aldığı reklamları ve markaları mercek altına aldı. Millward Brown Türkiye son yıllarda reklamlarda ünlü isimlerin kullanılması ve bu durumun her geçen gün daha da popülerlik kazanmasından yola çıkarak ünlü isimlerin yer aldığı reklamların tüketici üzerindeki etkinliğini belirleyen bir araştırma gerçekleştirdi.

Türkiye genelinde 15-55 yaş aralığında türkiye temsili 2000 kişi ile yüzyüze gerçekleştirilen "Mark

Devamını oku: Hangi reklamlar hatırlanıyor?

AT Gözlüğü İle Satış Tekniği

 

Satıcıların en zorlandıkları şey, fazla çeşit ürün veya
servis ile müşterilere sunum yaparken, hangi ürünün veya servisin müşteriye
daha yararlı olacağını bilmemeleridir. Bu nedenle uzun sunum veya konuşma
yapmaları gerekir. Bu bir garsonun 30 sayfa yemek menüsünü müşteriye uzatmasına
benzer. Bazı müşteriler garsona dönüp “günün yemeği nedir? Veya ne önerirsiniz?“ diye sorarlar.

Devamını oku: AT Gözlüğü İle Satış Tekniği