Giriş Kayıt

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

Bir hesap oluşturun

Yıldız (*) işaretli alanlar gerekli.
İsim *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre doğrulayın *
E-posta *
E-posta doğrulayın *
Captcha *

Danışmanlarımızdan Makaleler

Kişiliğime Göre Hangi Mesleklerde Başarılı Olabilirim

İş hayatına yeni atılan kişiler birinci yıl sonunda, kendilerini sorgulamaya başlıyorlar. Ben bu iş için uygun muyum? Aslında onlardan önce, yöneticileri onları sorguluyor. Ancak büyük şirketlerde bazen, sorumlu yönetici birebir çalışmıyorsa, kişiyi analiz edemiyor. Yapılan araştırmalar bazı mesleklerin farklı iletişim uslüplarına daha uygun olduğunu gösteriyor. Herkes çok iyi bilir, mühendilik,finans, ARGE gibi mesleklerde çalışanların kuşkucu ve araştırmacı bir yapıya sahip olması beklenir.

Devamını oku: Kişiliğime Göre Hangi Mesleklerde Başarılı Olabilirim

Satışları Arttırmak İçin

Dünyanın en başarılı şirketlerini de inceleseniz, yöneticiler size satış ekibinin daha başarılı olması gerektiğini anlatırlar. Bunun nedeni şirket kaynaklarının ve çalışan potansiyelinin tümünü kullanamadıklarını düşünmeleridir. Bazen sektör liderleri bile aynı durumdan şikayetçi olurlar.
Bu şirketlerde yaptığımız araştırmalarda bazı ortak bulguları size aktarmak istiyorum.

Devamını oku: Satışları Arttırmak İçin

İş dünyasının Facebook da Yapmaması Gereken 5 Şey

facebookİş dünyası sürekli aynı hataları facebook üzerinde yapmaya devam ediyor. Bu nedenle biz bu konuda yapılmaması gereken önemli 5 noktayı size anlatmak istiyoruz.
1.İki farklı profil yaratmak, biri iş profili diğeri kişisel profil. Bunu belki iş hayatındaki arkadaşlarınızla kişisel arkadaşlarınızı ayırmak için yapabilirsiniz. Ancak Facebook sizi yakalarsa hesabınızı kapatabilir.

Devamını oku: İş dünyasının Facebook da Yapmaması Gereken 5 Şey

"Y"Tipi Çalışanı Yönetmek

 “Y" nesli, internet nesli, "Y" kuşağı, dijital nesil” gibi adlarla anılan bu kuşak nasıl davranıyor neleri farklı yapıyor ve bu kuşakla birlikte iş hayatında çalışırken nelerle karşılaşacaksınız  kısaca göz atacağız.

Y nesli genel olarak 1980 ve sonrasında doğanları içine alıyor. Y nesli kendine güvenen, dürüst, talepkar, isteklerini yüksek sesle dile getirebilen ve her konuda beklentileri yüksek olan bir nesil. Bu durum öğrenme tercihlerinde de kendisini gösteriyor. Y nesli sadece bilmek yetmez, uygulamaya geçmek gerekir diyor, Bilgiyi zihninde depolamak yerine ihtiyaç duyduğunda ona ulaşmanın yollarını buluyor. Onlar için uygulamak bilmekten daha önemli, beklemeye sıkılıyorlar.

Devamını oku: "Y"Tipi Çalışanı Yönetmek

İş Süreçlerimizi Değiştirmeyi Düşünüyor muyuz?

Günümüzde başarılı şirketler müşterilerinin satın alma alışkanlıklarını çok yakından takip ederek, satış stratejilerini uyumlu hale getiriyorlar. Müşteri ilişkileri yönetimi yazılımları ile mevcut satışların analizi yapılarak, kampanyalar ve iş süreçleri düzenleniyor.

Bu sistemleri kurarak etkili kullanan şirket sayısı ülkemizde maalesef çok az. Bazı bankalarımız bile sistemleri etkili kullandıklarını zannediyorlar. Oysa topladıkları bilgiler, kurumlarının müşterilerine uyguladıkları hizmetlerle sınırlı olan işlemlere ait. Ya müşteriler bu hizmetlerin yapılış şeklini beğenmiyorlarsa ne olacak? İşlem yapılırken müşterinin arzu ettiği hizmet ile sunulan hizmetin farkını nasıl öğreneceğiz?

Devamını oku: İş Süreçlerimizi Değiştirmeyi Düşünüyor muyuz?